Nawigacja

Biblioteka

Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy

Prowadzą: 

p. Małgorzata Łabuz 

p. Patrycja Skórzecka 


Czynna: Poniedziałek - Piątek 8:00 do 15:00

 

     Nasza biblioteka to specyficzne miejsce w szkole. Można w niej wypożyczać ksiązki, poczytać czasopisma, poprosić o wyszukanie ciekawej lektury, znaleźć informacje w Internecie ale przede wszystkim to przyjazne miejsce dla każdego w szkole i jak powiedziała zimą jedna z uczennic - „Biblioteka to najcieplejsze miejsce w szkole” i nie chodziło jej tylko o temperaturę pomieszczenia.

     Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 
Gromadzimy księgozbiór zarówno dla uczniów ( lektury, literaturę piękną, popularnonaukową, słowniki, encyklopedie, czasopisma) i nauczycieli (czasopisma i literaturę metodyczną). 

       W bibliotece znajdują się również komputery wykorzystywane przez uczniów i nauczycieli. 

    Bogaty księgozbiór jest systematycznie wzbogacany poprzez zakup książek z funduszu Rady Rodziców, dary indywidualne i różnych instytucji, oraz pozyskiwane przez bibliotekarki z racji organizowania licznych imprez z udziałem wydawnictw i księgarń. Księgozbiór jest skatalogowany w systemie komputerowym MOL i czekamy na możliwość wypożyczania elektronicznego. 
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych organizujemy cykle quizów, konkursów i zabaw. Podobnie dzieje się w całym roku szkolnym! Wszystkie działania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem naszych czytelników!

     Każdy czytelnik może sam poszukać książki na półce lub skorzystać przy tym z pomocy bibliotekarki lub bardzo chętnych do pomocy uczniów działających w Kole Przyjaciół Biblioteki. Uczestniczą w nim wszyscy chętni uczniowie, dla których kontakt z biblioteką szkolną jest sposobem na spędzanie czasu w szkole. W bibliotece działa też Klub Filmowy „Awatar” . Klubowicze kręcą filmy i biorą udział w seansach filmowych. W Kole Kronikarskim uczniowie pomagają prowadzić kronikę szkoły i biblioteki. 

     W obrębie biblioteki działa pracownia pedagogiczna, w której nauczyciele prowadzą indywidualne nauczanie, terapię pedagogiczną i przygotowują się do zajęć z uczniami.

     Biblioteka jest miejscem lubianym przez uczniów, choć nie zawsze jest tu cicho to jednak można tu odpocząć, pogadać, odrobić lekcje, pobawić się na komputerze, zaszyć wśród regałów w magazynie i … pomarzyć. 
Zapraszamy do biblioteki wszystkich uczniów i pracowników naszego zespołu szkół. 

                                                                            Bibliotekarki
                                                              Małgorzata Łabuz i Wioletta Wolak