Nawigacja

Biblioteka

Biblioteka - strona główna

                                  Bibliotekę prowadzą:

Małgorzata Łabuz,  Danuta Dąbrowska, Patrycja Skórzecka

                                                                                        

                                    

                                         Udostępnianie zbiorów:

                    poniedziałek, wtorek, środa, piątek:  8.00 - 14.30

                                           czwartek: 8.00 - 15.00

 

     Nasza biblioteka to specyficzne miejsce w szkole. Można w niej wypożyczać książki, poczytać czasopisma, poprosić o wyszukanie ciekawej lektury, znaleźć informacje w Internecie, ale przede wszystkim to przyjazne miejsce dla każdego kto tutaj się pojawi.

     Wypożyczalnia i czytelnia czynne są w tych samych godzinach od poniedziałku do piątku.
Gromadzimy księgozbiór zarówno dla uczniów (lektury, literaturę piękną, popularnonaukową, słowniki, encyklopedie, podręczniki, czasopisma) jak i nauczycieli (czasopisma i literaturę metodyczną). 

        Księgozbiór jest wzbogacany poprzez zakup książek z funduszu Rady Rodziców, dary indywidualne i od różnych instytucji, poprzez udział biblioteki w  specjalnych programach ("Książki Naszych Marzeń" w 2015 r. i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" w 2020 r.)  oraz pozyskiwane przez bibliotekarki z racji organizowania  imprez z udziałem wydawnictw i księgarń. Księgozbiór jest skatalogowany w systemie komputerowym MOL i czekamy na możliwość wypożyczania elektronicznego. 
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych organizujemy cykle quizów, konkursów i zabaw. Podobnie dzieje się w całym roku szkolnym! Wszystkie działania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem naszych czytelników!

     Każdy czytelnik może sam poszukać książki na półce lub skorzystać przy tym z pomocy bibliotekarki lub starszych uczniów. 

     W obrębie biblioteki działa pracownia pedagogiczna, w której znajduje się wydzielony księgozbiór metodyczny. W tym pomieszczeniu nauczyciele mogą prowadzić indywidualne nauczanie, terapię pedagogiczną lub przygotowywać się do zajęć z uczniami.

     Biblioteka jest miejscem lubianym przez uczniów, choć nie zawsze jest tu cicho to jednak można odpocząć, pogadać, odrobić lekcje, realizować się artystycznie albo zaszyć się wśród regałów w magazynie książek i … pomarzyć. 
Zapraszamy do biblioteki wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły. smiley   Bibliotekarki