Nawigacja

 • INFORMACJA!!

  05.03.2019

  Szanowni Państwo, od 05.03 parking na terenie szkoły ( za bramą, na przeciwko sali gimnastycznej ) będzie zamknięty do końca czerwca, w związku z pracami termomodernizacyjnymi.
  W związku z tym w godzinach porannych należny spodziewać się utrudnień z zaparkowaniem oraz z brakiem miejsc parkingowych .

  Proszę wszystkie czynniki wziąć pod uwagę i w miarę możliwości nie zastawiać wjazdów, nie zostawić samochodów na głównym szklaku komunikacyjnym.
  Utrudnienia potrwają do końca roku szkolnego i tylko uwzględnienie ich przy organizacji czynności porannych ( np.: wcześniejszym wyjazdem z domu, podwożeniem starszych dzieci w okolice przystanku MZK itp ...) uchroni Nas wszystkich od niepotrzebnych komplikacji.
  Po wakacjach wrócimy do wyremontowanej placówki.
  Koniec prac termomodernizacyjnych zaplanowane jest na sierpień-wrzesień 2019 r.

 • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

  15.02.2019

  Serdecznie zapraszamy do rekrutacji uczniów do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy.

  Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie Państwo w regulaminie poniżej. 

  Na końcu regulaminu znajdują się wszystkie potrzebne dokumenty do wypełnienia, w tym wniosek o przyjęcie ucznia do naszej szkoły.

  ZAPRASZAMY!!

  --->kliknij: Regulamin Rekrutacji 2019

 • ZAPRASZAMY DO NAS!! REKRUTACJA TRWA!

 • KARNAWAŁ W KLASACH 0-3
  24.03.2019

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla dzieciaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. 
  W dniu 22.02.2019r. odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci z klas 0 -3. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu DJ Rafała, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką i wspólnymi zabawami. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Na balu wystąpiły również uczennice z klasy 2a z nowym układem tanecznym. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym dzieciakom, a to było głównym celem tego balu. Na pamiątkę pozostały nam cudowne zdjęcia. ---> KARNAWAŁ W KLASACH 0-3.

 • Karnawał 2019 - klasy 4-8
  25.01.2019

  Zakończyliśmy semestr z zabawą i uśmiechem na ustach. Po trudach nauki, sukcesch małych i dużych przed rozpoczęciem ferii uczniowie klas 4-6 bawili się na dyskotece karnawałowej. Starsi uczniowie pomogli zorganizować bal i udzialali się w obsłudze :) Były tańce, zabawa, konkursy i karaoke. Bawiliśmy się wyśmienicie i juz planujemy kolejną dyskotekę. Kilka zdjęć na pamiątkę - zajrzyj do galerii ----> Karnawał 2019 - klasy 4-8.

 • To już dziś, ostatni dzień I semestru! Rozpoczynamy ferie! Zapraszamy 11 lutego!!

  To już dziś, ostatni dzień I semestru! Rozpoczynamy ferie! Zapraszamy 11 lutego!!
  25.01.2019
 • Spokojnych, szczęśliwych świąt!!

  Spokojnych, szczęśliwych świąt!!

  Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych, pełych uśmiechu i wzruszeń! Oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku!

  Jednocześnie przypominamy, że przerwa świąteczna trwa w naszej szkole od 24 grudnia do 2 stycznia, wracamy do szkoły w czwartek 3 stycznia 2019!

 • Wróżby Andrzejkowe 2018
  03.12.2018

  Poniedziałek w naszej szkole był tajemniczy i ciekawy. Mozna było poznać ciekawe szczegóły z przyszłości. Kochani stoiska andrzejkowe były super! Uczniowie SPzOI w Łomnicy po raz kolejny dali radę!!!. 

  ----> zajrzyj do fotogalerii!! Wróżby Andrzejkowe 2018.

 • Żywa lekcja historii.
  30.11.2018

  W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole,odbyła się żywa lekcja historii- Ojcowie niepodległości.  W poniedziałek 26 listopada 2018 r.odwiedził nas Pan Michał Rychlicki, pasjonat i entuzjasta historii, który z dużą dawką poczucia humoru poprowadził przedstawienie poświęcone walce Polaków o wolność Polski. W pokazach udział wzięli uczniowie klas IV - VIII i Gimnazjum. Mieli oni okazję wcielić się w role Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego oraz poznać ciekawostki historyczne związane z ich życiem. Pan Michał z wrodzonym sobie talentem potrafił zaangażować i zainteresować uczniów tematem a nasi uczniowie błysnęli aktorskim talentem. Zapraszamy do obejrzenia galerii Żywa lekcja historii..

 • Z wizytą w Zittau i Goerlitz.
  25.11.2018

  W ramach zajęć koła turystycznego udaliśmy się do uzdrowiskowej miejscowości Bad Oybin. Zwiedziliśmy przepiękny kościółek górski oraz ruiny zamku i klasztoru Celestynów. Kolejnym etapem naszej wycieczki było miasto Zittau, słynące głównie z zasłon wielkopostnych. Tu przespacerowaliśmy się starówką,a następnie ćwiczyliśmy umiejętności komunikacyjne, zamawiając dania i napoje w restauracji. Trasa naszej wycieczki przebiegała przez Goerlitz. Tu przejechaliśmy się tramwajem,poznaliśmy historię tego pięknego miasta oraz wysłuchaliśmy informacji o rozwoju kolei. W wolnym czasie zrobiliśmy drobne zakupy, a przy gorącej czekoladzie planowaliśmy kolejną wycieczkę, tym razem autokarem.
  A. Winter & A. Woźniak

  Zapraszamy do obejrzenia o galerii

  ----> Z wizyta w Zittau i Goerlitz

 • Rekord dla Niepodległej - odśpiewaliśmy hymn.
  13.11.2018

  Dziś w ramach bicia rekordu śpiewania Hymnu Narodowego, Uczniowie, Rodzice i Grono Pedagogiczne wspólnie odśpiewali o godzinie 11:11 cztery zwrotki hymnu państwowego. Było pieknie, donośnie i bardzo uroczyście. Wysłuchaliśmy kilka słów od Dyrekcji i krótka lekcję hirtorii przekazaną nam przez Panią Annę Woźniak. 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

  ----> Rekord dla Niepodległej - odśpiewaliśmy hymn..

 • Ognisko dla Niepodległej
  12.11.2018

  Dnia 09.11.2018 w naszej szkole odbyło się Ognisko integracyjne z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci ze świetlicy dały przepiękny koncert wykonując pieśni patriotyczne, a sam wójt gminy Michał Orman rozpalił przysłowiową " jedną zapalką" ognisko, na którym wszyscy mogli upiec pyszne kiełbaski . Przyjacielska i ciepła atmosfera pozwoliła wszystkim na miłe spędzenie czasu oraz godne upamiętnienie święta narodowego. Zdjęcia gościnnie wykonał Janek Forczak -były nauczyciel naszej szkoły, Brdzo  Mu za to dziękujemy. Pomysłodawczyniami i organizatorami ogniska były Panie Lidia Jezierska i Beata Maculewicz - oby więcej takich wydarzeń.

  Zapeaszamy do obejrzenia galerii ---> Ognisko dla Niepodległej.

 • 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

  100 LAT NIEPODLEGŁEJ
  07.11.2018

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły zaprojektowali kotyliony. Zapraszamy do obejrzenia prac.

 • Warsztaty na temat autyzmu
  12.11.2018

  Uczniowie z klas 6b i 5c uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach na temat Autyzmu. Dzieki zajęciom praktycznym w bardzo interesujący sposób poznali co czuje osoba z autyzmem. Wszyscy uczestniczyli z zainteresowaniem, byli bardzo aktywni i bardzo wiele sie nauczyli  Zapraszamy do obejrzenia galerii. ----> Warsztaty na temat autyzmu.

 • Krajoznawczo na Sokoliki i Szwajcarkę
  12.11.2018

  Ucniowie z klasy 5a i 6b korzystając z pięknej złotej polskiej jesieni wybrali się na wędrówkę krajoznawczo - integracyjną. Zdobyli chronisko Szwajcarka, gdzie świetnie bawili się przy ognisku oraz wdrapali sie na Sokoliki. Wszystkim należą się duże brawa, bo przeszliśmy łącznie blisko 18 kilometrów. Zapraaszamy do obejrzenia galerii zedjęć ----> Krajoznawczo na Sokoliki i Szwajcarkę.

 • Sukcesy sportowe - unihokej chłopców!

  Sukcesy sportowe - unihokej chłopców!
  22.10.2018

  Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów:

  Powiat Jeleniogórski - I miejsce 

  Strefa Jeleniogórska - II miejsce,

  Uczniowie wywalczyli awans do finału dolnośląskiego!!

  Zawodnicy: Kacper Kłujsza, Kacper Gollasch, Marcel Wrotecki, Daniel Sulich, Julian Jarosz,  Krystian Brudziński, Eryk Winter, Marcel Boczar, Wiktor Pęczek.

 • DEN w naszej szkole
  15.10.2018

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

  ---->  DEN w naszej szkole.

 • Moja Mała Ojczyzna

  Moja Mała Ojczyzna
  12.10.2018

  Wrócił projekt międzygimnazjalny "Moja Mała Ojczyzna". W czwartek 11 października 2018 roku przedstawiciele łomnickiego Gimnazjum uczestniczyli w Rajdzie Krajoznawczo-Językowym na Chojnik. Wcześniej uczniowie zwiedzali Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze. W części konkursowej uczniowie podawali nazwy zwierząt i roślin chronionych w Karkonoskim Parku Narodowym  w języku angielskim lub  niemieckim, przedstawiali reklamę zamku Chojnik w języku angielskim i niemieckim oraz inscenizowali legendę o Kunegundzie w  języku polskim. W miedzygimnazjalnych zmaganiach grupa niemiecka zajęła drugie miejsce a grupa angielska czwarte.

  W projekcie uczestniczyli: Paulina Augustowska,Julia Jochymek, Dominika Lackorzyńska, Jakub Lalewicz, Anita Pietrzykowska,Agata Pindel, Kornelia Sokół, Eryk Winter i Aleksandra Wiśniewska.  

  Gratulujemy.

 • 13.10.2018

  Zapraszamy do obejrzenia galerii Ścieżka wśród koron drzew <--- kliknij

  *Artykuł opracował Piotr Rozenek, kl. 6b