Nawigacja

 • NASZE ZŁOTE DRUŻYNY. Powiat Karkonoski - unihokej dziewcząt i chłopców z klas 4-6 SP.

  Powiat Karkonoski - unihokej dziewcząt i chłopców klas 4-5-6 SP to pierwsze zawody międzyszkolne, które rozpoczęły współzawodnictwo sportowe w nowym roku szkolnym. Nasze szkolne drużyny wygrały zawody zdobywając złote medale. Dziewczęta pod opieką Pani Anity Sawicz: M. Lupa, K. Woźniak, I.Bacior, L. Kotomaj, Z. Strecker, J. Skórzecka, S. Musioł, N. Kapelarz, P. Kania, J. Brzeska.
  Drużyna chłopców pod opieką Pana Artura Kraińskiego i Pani Beaty Maculewicz: J. Kamiński, G. Turczyk, B. Wilczyński, S. Uchman, D. Chabior, K. Walczak, B. Mazepa - gratulujemy wyników!

 • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów, Nauczycieli i Rodziców!

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

  Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników oraz sympatyków szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24, które odbędzie się w amfiteatrze 04 wrzesnia 2023 r. (poniedziałek) o godzinie 9:00. 

  Po powitaniu i przekazaniu nformacji dotyczących organizacji roku szkolnego, pracy świetlicy, biblioteki oraz  stołówki, wychowawcy klasy 4-8 oraz oddziałów przedszkolnych udadzą sie z uczniami do swoich sal lekcyjnych.

  O godzinie 9:30 w amfiteatrze odbędzie się uroczyste przywitanie i pasowanie pierwszoklasistów.

 • Podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2022/2023.

  W piątek odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2022/2023. Sklasyfikowano 21 szkół Powiatu Karkonoskiego w kategoriach dziewcząt i chłopców. Wyniki naszej szkoły na które pracuje się nie tylko podczas jednego roku szkolnego:

  dziewczęta klasy 1-6 zajęły V miejsce,
  chłopcy z klas 1-6 zajęli II miejsce,

  w kategorii klas starszych

  dziewczęta z klas 7-8 zajęły III miejsce 
  chłopcy z klas 7-8 zajęli również III miejsce.

  To bardzo dobre wyniki, nasza szkoła od lat znajduje się w czołówce szkół pod względem rywalizacji sportowej, to wyniki naszej wspólnej pracy nauczycieli wf i uczniów.
  Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych a przede wszystkim aktywnych wakacji - nauczyciele w-f:
  Beata Maculewicz, Artur Kraiński, Michał Niemczak, Anita Sawicz.

 • Wycieczka klas 8 do Łodzi

  W dniach 31.05.- 1.06.2023 klasy 8a,8b,8c oraz 7a odkrywały z przewodnikiem Wielokulturowy Krajobraz  Łodzi w ramach programu Poznaj Polskę. Za nami wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC1-świetna lekcja fizyki i chemii!Spacer po Księżym Młynie- kompleksie fabryczno- mieszkalnym rodziny fabrykanckiej Scheiblerów.Przejście ulicą Piotrkowską, najdłuższą ulicą ze zwartą zabudową reprezentacyjnych kamienic oraz ciekawymi pomnikami i zaułkami.Wizyta w Manufakturze, dawnym kompleksie fabrycznym Izraela Poznańskiego oraz w Muzeum Sztuki MS2.A w drugi dzień spacer po Ogrodzie Botanicznym i Orientarium. To była świetna lekcja biologii i geografii.

 • Zawody Powiatu Karkonoskiego na obiektach LA w Naszej Szkole

  W poniedziałek 05.06.2023 r. na obiekcie LA odbyły się zawody Powiatu Karkonoskiego w Trójbój LA dziewcząt i chłopców, rywalizowały drużyny szkolne z klas 1 i 2. Trójbój LA obejmuje bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palant ową, rywalizują wszyscy zawodnicy, odpadają najsłabsze wyniki z każdej konkurencji zarówno u dziewcząt jak i u chłopców.

  Nasze drużyny zajęły pierwsze miejsca, gospodarze zgarnęli złote medale, radość i satysfakcja, dla niektórych uczniów były to pierwsze medale w zawodach międzyszkolnych!

  Nasze złotka z klasy 1: Asia, Jagoda, Oliwia, Mikołaj, Ryszard, Maja, Claudia, Franek, Tomek i Oskar. Drużynę klas 2 reprezentowali: Miłosz, Adam, Zuzia, Hania, Filip, Maja, Paweł, Gabriela, Paulina, Borys - opiekunowie klas Pani Beata i Pan Michał,

  We wtorek 06.06.2023 r. w Trójboju LA dziewcząt i chłopców rywalizowali uczniowie klas czwartych. Nasza reprezentacja  klasy 4 ab w składzie: Liza, Ala, Dagmara, Idalia, Iwona, Błażej, Michał, Szymon, Marcel, Fabian pod opieką Pani Beaty i Pani Anity wywalczyła I miejsce zdobywając złote medale. Konkurencje  Trójboju to podstawowe formy ruchu czyli bieg, skok i rzut, impreza odbyła się w dość trudnych warunkach pogodowych, ale daliśmy radę!

  Gratulujemy wyników wszystkim naszym reprezentacjom.

  Dziękuję uczniom klas 6,7 i 8: Agacie, Michałowi, Marcinowi, Adamowi, Amelii, Patrycji, Martynie B., Martynie D., Julii, Nikoli, Kamili, Ani B., Patrycji, Oliwii S. i Oliwii W. za pomoc techniczną w przeprowadzeniu zawodów, Panom konserwatorom Adamowi i Markowi za sprzęt, Anita Sawicz.

 • Zawody Powiatu Karkonoskiego w piłce siatkowej plażowej w kategorii dziewcząt.

  W piątek 26 maja br. zaraz po egzaminach uczniów klas 8  na terenie naszej szkoły zorganizowano międzyszkolne zawody  Powiatu Karkonoskiego w  piłce siatkowej plażowej w kategorii dziewcząt. Zgłosiło się 8 drużyn z naszego powiatu,  które rozegrały mecze eliminacyjne w dwu grupach. 

  Nasze siatkarki pod opieką Pani Anity Sawicz zajęły II miejsce, w drużynie wystąpiły Patrycja Papierska, Oliwia Wawrzyniak i Nikola Makuch. Dziękuję Julii Szymczak i Oliwii Stasińskiej, uczennicom klas ósmych za pomoc techniczną w organizacji w/w turnieju – Anita Sawicz

 • Wycieczka klasy 4a i 4b do Kotliny Kłodzkiej.

  Klasy 4a i 4b zwiedziła  Kotlinę Kłodzką, na trasie zwiedzania był zdobyty przez wszystkich Szczeliniec Wielki -  (919m n.p.m.) najwyższy szczyt Gór Stołowych to wyjątkowa atrakcja turystyczna w Polsce. Jest on pozostałością najwyższego poziomu Gór Stołowych, w którym erozja wyrzeźbiła wspaniałe formy skalne. Następnym punktem do zwiedzania była zlikwidowana kopalnia węgla kamiennego, która działała w Nowej Rudzie gdzie uczestnicy wycieczki przeszli Podziemną Trasą Turystyczną wraz z przewodnikiem,  był również przejazd kolejką, która w czasach funkcjonowania kopalni miała za zadanie przewozić pracujących tam górników.

 • XXV Festyn „Razem możemy więcej”

  XXV Festyn „Razem możemy więcej” zakończył się ,ale my jeszcze wspominamy super zabawę i atrakcje, których było bez liku. Dziękujemy strażakom OSP Łomnica i MDP za przygotowane konkursy i super nagrody, Dębowym Babkom za piękne warkoczyki, DIVEMED za pomoc medyczną, rodzicom za zaangażowanie się w organizację atrakcji dla uczestników festynu. Koniki Dominiki jak co roku zaspokoiły amatorów jazdy konnej.

  Podczas festynu dzieci z naszej szkoły zaprezentowały na scenie swoje talenty, a mamy utalentowane dzieciaki.  

  Kawiarenka oferowała ciasta przygotowane przez rodziców, można było też zjeść pyszną kiełbasę z grilla, a na koniec pyszną grochówkę przygotowaną przez nasze doskonałe panie z kucharki.

 • Szczepionka przeciw HPV.

 • XXV Festyn Ekologiczno - Integracyjny. Razem możemy więcej.

 • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców uczniów klas ósmych!

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega Pożarom" - Eliminacje powiatowe

  W dniu 21 kwietnia w siedzibie Karkonoskiego Parku Narodowego odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega Pożarom”.  Do tego etapu , po eliminacjach szkolnych zakwalifikowało się  pięcioro uczniów (grupa młodsza) z klas 1-4 SP:
  Zofia Funiok
  Michał Smoliński
  Antoni Mysza
  Jan Lipowy
  Filip surma
  oraz cztery uczennice (grupa starsza), z klas 5-8 SP:
  Anna Surma
  Alicja Piątkowska
  Maja Wilk
  Aleksandra Mazik

  Konkurs powiatowy został przeprowadzony w dwóch etapach: eliminacje pisemne (test 20 pytań) oraz eliminacje ustne, dla trójki uczniów w każdej grupie wiekowej, którzy osiągnęli największą liczbę punktów.
  Do etapu ustnego z grupy młodszej (1-4 SP) zakwalifikowali się trzej nasi uczniowie: Antoni Mysza, Filip Surma i Jan Lipowy, tak więc o pierwsze miejsce musieli walczyć między sobą.
  W tym pojedynku najlepszy okazał się Filip Surma i zajął I miejsce w Eliminacjach Powiatowych OTWP 2023 „Młodzież zapobiega Pożarom”.
  Do etapu ustnego z grupy starszej (klasy 5-8 SP) zakwalifikowała nasza uczennica Anna Surma, która w finale pokonała konkurentki i zajęła I miejsce w Eliminacjach Powiatowych OTWP 2023 „Młodzież zapobiega Pożarom”.

  Organizatorzy przygotowali nagrody dla finalistów oraz upominki dla wszystkich uczestników.

  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy reprezentowali Naszą Szkołę

 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia.

  Akcje prowadzone w tym dniu corocznie to akcje, celem których jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

  MY jako klas 4a też mamy SWÓJ wkład – prezentujemy nasze plakaty wykonane na godzinie wychowawczej.

 • Konkurs dla Dzieci i Młodzieży: Uczę się bezpiecznie żyć.

  EDYCJA 2023 pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy, półfinał Jeleniogórski.

  Konkurs dla grup wiekowych 0-6 drużyny szkolne, klasy 7-8 indywidualnie. Zakres wiedzy takiego konkursu bardzo duży: ekologia, ochrona środowiska, zachowanie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, pierwsza pomoc, parki krajobrazowe w Polsce, ochrona zwierząt, zatrucie czadem….

  Wynik naszych uczniów – drużyny szkolne i konkurs indywidualny:

  ZERÓWKI–  XIV miejsce (17 drużyn): opiekun Pani Marta Musiał

  Antonina Dąbek

  Franciszek Lasota

  Michał Forczak

  KLASY 1-3 – VII miejsce (19 drużyn): opiekun Pani Katarzyna Gumulak

  Ryszard Korsak

  Hanna Fiedorowicz

  Filip Miller

  KLASY 4-6 – X miejsce (22 drużyny): opiekun Pani Anita Sawicz

  Hanna Óżóg

  Jędrzej Kamiński

  Lena Żuławska

  KLASY 8 – XIV miejsce (28 zawodników): opiekun Pani Anita Sawicz

  Alicja Piątkowska

                                          Gratulujemy wyników!

 • Lista uczniów zakwalifikowanych do Oddziału Przedszkolnego w SPzOI w Łomnicy, w roku szkolnym 2023/2024 są dostępne w siedzibie szkoły na tablicy informacyjnej.

 • Lista uczniów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych do I klasy SPzOI w Łomnicy, w roku szkolnym 2023/2024 są dostępne w siedzibie szkoły na tablicy informacyjnej..

 • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do rodziców.

 • Dzień Kobiet w klasie 4a

  Chłopcy z klasy 4a z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wraz z życzeniami przygotowali prezenty dla koleżanek z klasy, pamiętali również o każdej Pani, z którą mają lekcje:

  8 marca – dzień radosny,

  dużo kwiatów, dużo wiosny.

  Niech dla Ciebie słońce świeci.

  Niech Ci czas radośnie leci.

 • Apel roboczy... Bezpieczne wakacje. Stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie.

  W poniedziałek klasy 4-8 naszej szkoły miały apel roboczy, podczas którego były informacje nt. bezpiecznych ferii zimowych oraz nasi najlepsi uczniowie zarówno w nauce jak i sportowcy otrzymali decyzje o przyznanych stypendiach naukowych i sportowych pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w każdej kategorii.

strona: