Nawigacja

Laboratorium przyszłości

Prezentacja sprzętu zakupionego w ramach inicjatywy edukacyjnej „Laboratoria przyszłości” realizowanej przez MEN we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Profesjonalna drukarka 3D, skaner 3D, dron, zestawy mikrokontrolerów i robotów do nauki programowania, wyposażone studio foto, mikrofony bezprzewodowe, zestawy klocków do nauki robotyki, lutownice, maszyny do szycia, wypalarki…to tylko niektóre z wielu nowości, które trafiły do naszej szkoły w ramach realizacji programu „Laboratoria przyszłości”. Już od września, uczniowie będą mieli okazję do pogłębiania swojej wiedzy, doskonalenia umiejętności oraz rozwijania zainteresowań odkrywając tajniki współczesnych technologii.
„Laboratoria przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki wyposażeniu szkół w nowoczesny sprzęt, zajęcia będą mogły być prowadzone w ciekawszy, praktyczny i angażujący uczniów sposób. Ministerstwo stworzyło katalog sprzętu, z którego poszczególne szkoły mogły skompletować odpowiedni zestaw.
Nowy sprzęt pozwoli naszym uczniom wejść w świat programowania, projektowania 2D i 3D, nagrywania i montażu audio-video oraz wielu innych zadań możliwych do zrealizowania na różnorodnych zajęciach szkolnych. Doskonale uzupełni ofertę edukacyjną szkoły.
Aby szerzej wdrożyć i wykorzystać nowe możliwości, od nowego roku szkolnego zorganizowane zostaną dodatkowe, pozalekcyjne zajęcia z informatyki, robotyki, techniki oraz zajęcia multimedialne (foto-video).
Podczas tej „podróży do przyszłości” naszym uczniom życzymy wielu niezapomnianych wrażeń. Zapisy od 2 września, szczegóły na Librusie.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Fotorelacja oraz wydarzenie/zajęcia zostały przygotowane z wykorzystaniem sprzętu zakupionego dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości. https://liblink.pl/8LaCik81fm